Rozwój osobisty za pomocą Coachingu

Rozwój osobisty za pomocą Coachingu na Śląsku


Rozwój osobisty przy pomocy jednych z najlepszych narzędzi i w najbardziej praktycznym wydaniu.

Zapraszam do podróży ku własnemu rozwojowi i poznaniu najskuteczniejszych metod pracy nad sobą. Metod, które zmienią sposób w jaki patrzysz na siebie i otaczający Cię świat. Doświadczyłem, że rozwój osobisty jest bardzo realny i osiągalny. Zapraszam Cię więc do pracy nad rozwojem osobistym za pomocą Coachingu. Metoda ta na pewno nie jest dla każdego, ale może akurat dla Ciebie tak. Zapraszam do dalszej lektury i kontaktu.


Rozwój własny od jakiegoś czasu stał się bardzo modny i pożądany zarówno w życiu osobistym, jak i na rynku pracy. W tym samym czasie Coaching stał się bardzo popularny i wykorzystywany jako metoda rozwoju, skutecznego osiągania celów i wdrażania zmian. Pomimo popularności coachingu, wielu mówców motywacyjnych i dostępu do szybkich szkoleń w tym zakresie, wciąż bardzo mało osób rozumie, co tak naprawdę się kryje pod słowem coaching.

W związku z pojawieniem się tego “zjawiska’ w naszym słowniku, w Polsce i na świecie powstało wiele szkół, które oferują usługę szkoleń coachingowych i możliwość szybkiego zdobycia nowego zawodu. To było jakby odpowiedzią na rosnącą potrzebę rozwoju osobistego. Niestety usługi świadczone przez osoby, które zdobyły certyfikat coacha w jeden weekend często nie są zgodne z kodeksem etycznym, na przykład federacji ICF, czy innych znaczących się organizacji skupiających coachów. Przez używanie coachingu do celów innych niż zakłada jego definicja, nie etyczne używania coachingu w korporacjach, a także poprzez pojawienie się na rynku osób nazywających siebie coachami, często dochodzi do mylnej interpretacji i błędnego wyobrażenia tego, czym jest coaching.

 

Jak zacząłem przygodę z Coachingiem w moim rozwoju osobistym?

Zaczynając przygodę z rozwojem osobistym za pomocą coachingu warto sięgnąć do dobrych i sprawdzonych specjalistów z wieloletnim doświadczeniem. Najlepiej więc doświadczyć coachingu i rozwoju osobistego u osoby kompetentnej, aby mieć pewność, że wybieramy ten kierunek który nas naprawdę interesuje.

Rozwój osobisty

Dlaczego pracuje tą metodą?  Bo widzę, że jest skuteczna.

Po tym jak z wielkim hukiem zawód coacha wszedł do Polski, sam uzyskałem certyfikat szkoląc się w największej organizacji coachingowej, czyli International Coach Federation. Niestety krótko po tym jak grzyby po deszczu wyrosło na rynku polskim wielu coachów. To, jaki reprezentowali sobą poziom wprowadzało mnie jako przedstawiciela tego zawodu w zakłopotanie. Dalej rozwijałem się, kształcąc w kierunku terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach TSR, a później psychoterapii gestalt. Powoli zacząłem negować w sobie coaching, a swój rozwój osobisty lokowałem w psychoterapii i szkoleniach specjalistycznych. Widziałem jak coaching jest sprzedawany jako technika pomocna do wszystkiego i dostępna dla wszystkich. Tymczasem zdecydowanie tak nie jest.

Coaching jest skuteczny, ale w przypadku pewnej grupy ludzi. W moim gabinecie coraz więcej pojawiało się klientów potrzebujących bardziej psychoterapii, niż osiągania celów i pracy coachingowej. W pewnym momencie myślałem, że całkowicie przestanę praktykować ten sposób pracy, ale właśnie wtedy do mojego gabinetu zaczęło się zgłaszać coraz więcej klientów chcących osiągnąć kontretny cel i popracować nad rozwojem osobistym. Póżniej okazywało się, że niektórzy z nich podejmowali dalej pracę terapeutyczną, a inni potrzebowali osiągnąć cel, ruszyć z miejsca lub poszerzyć swoją perspektywę i uwierzyć na nowo w siebie.

Rozwój osobisty za pomocą coachingu

Pracuję tą metodą i polecam Coaching, ponieważ widzę, że ta metoda jest efektywna i pomocna w rozwoju osobistym.

Dzieje się tak wtedy, jeśli po nią sięga ktoś, kto chce osiągnąć cel, nie koniecznie pracując bardzo głęboko. To nie znaczy, że to jest płytka praca. Oznacza to, że nie  jest to narzędzie uniwersalne ale przeznaczone do konkretnych rzeczy i konkretnych osób. Przecież nie każdy chce pracować psychoterapeutycznie. Niektórym dobrze w tym miejscu, w którym są. Inni najpierw chcą osiągnąć cel, a dopiero później dostrzegają potrzebę, aby sięgać dalej i decydują się podjąć psychoterapię.

Zobaczyłem, że rozwój osobisty nie jedno ma imię i można się rozwijać korzystając z różnych narzędzi.

Dlatego jeśli masz dylemat co zrobić, lub chcesz podjąć pracę nad swoim celem, zapraszam na pierwszą konsultację.

Zdecydowanie rekomenduję Coaching w organizacji. Jeśli jesteś właścicielem firmy, prezesem lub top managerem, coaching jest narzędziem, które może skutecznie pomóc wdrożyć zmianę i pozytywnie wpłynąć na twoją firmę lub pomóc Ci rozwinąć się osobiście.

Bez względu na zawód jaki wykonujesz i funkcję jaką pełnisz, coaching może być pomocny we w drożeniu zmiany lub zrobieniu kolejnego kroku.

 

 

Aby zrobić kolejny krok w rozwoju własnym, może Ci się przydać lista działań, którą zamieszczam poniżej. 

 

W pracy nad swoim rozwojem proponuję Ci kilka czynności, które mogą być pomocne. 

1. Posłuchaj podcastu.
2. Przeczytaj artykuł w branżowym czasopiśmie.
3. Obejrzyj filmik na youtubie z którego możesz się czegoś nauczyć.
4. Przeczytaj internety z zagadnieniem które Cię interesuje.
5. Czytaj wiadomości z twojej branży. Bądź na bieżąco.
6. Skontaktuj się z osobą, która cię inspiruje – zadzwoń do niej, zagadaj na facebooku, instagramie.
7. Poszerzaj swoją świadomość i zauważaj to jak twoje decyzje i reakcje wpływają na innych.
8. Doskonal umiejętności, które są dla ciebie ważne. Podejmij szkolenie.
9. Pomyśl o przyszłości i zaplanuj ją.
10. Przepracuj swoje ograniczenia.
11. Wyluzuj i poczuj się dobrze.

Planując rozwój osobisty lub rozwój swojej organizacji możesz w swoim życiu wdrażać te punkty. Niektóre z nich są do pracy indywidualnej, a inne aby być skutecznie wprowadzone potrzebują trenera, mentora, coacha lub terapeuty. W pracy nad nimi potrzeba kogoś, kto wspomoże, da narzędzia, skoryguje, da feedback. Jeśli myślisz, że moje szkolenie lub praca indywidualna mogą pomóc Ci w rozwoju, to zapraszam do kontaktu.

Przyjmuję w gabinecie i online.

Zapraszam do kontaktu
tel: 605 378 679    |    email: patrykgregorczyk@gmail.com    |    Dojazd – Google maps

Start     //     O mnie     //     Psychoterapia     //     Terapia     //     Pomoc Psychologiczna     //     Pedagog     //     Coaching     //     Szkolenia     //     Cennik     //     FAQ     //     Blog     //     Kontakt